Starter filmowy

blur-camera-depth-of-field-2608519

Starter filmowy

Jedyny taki kurs w Łodzi. Stworzony z myślą o tych, którzy planują studia
filmowe oraz tych, którzy po prostu kochają kino i chcą odkryć jego tajniki.

Podczas kursu:

przygotowujesz i realizujesz

własne sceny z aktorami

pracuejsz

na profesjonalnym sprzęcie

POZNAJESZ PROCES

powstawania filmu od A do Z

UCZYSZ SIĘ

historii kina od ciekawej, praktycznej strony

Oprócz tego czekają na ciebie spotkania z mistrzami polskiego kina: Maciejem Pieprzycą i Jackiem Petryckim.
A także z innymi twórcami od lat aktywnie działającymi w branży filmowej.

Warsztaty opierają się na zajęciach praktycznych, podczas których masz okazję pracować także z uczestnikami naszych warsztatów aktorskich. Spotykamy się w profesjonalnej hali zdjęciowej, dzięki czemu będziesz miał możliwość podejrzenia prawdziwego planu filmowego.

W przerwach między zjazdami, dostajesz zadania do samodzielnego wykonania. Są one później przez nas oglądane i analizowane.  W ten sposó następuje ciągła wymiana myśli, opinii oraz pomysłów.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Dla kogo: osoby od 17 roku życia
Początek kursu: 9 listopada 2019 r.
Koszt: 240 PLN / miesiąc
Czas trwania: 8h / miesiąc
Zajęcia odbywają się co drugą sobotę.

Goście specjalni warsztatów:

Maciej Pieprzyca
Twórca głośnych i wielokrotnie nagradzanych filmów, takich jak “Chce się żyć”, “Jestem mordercą”, czy “Ikar. Legenda Mietka Kosza”. Wyreżyserował wiele popularnych seriali, między innymi “Kruka” czy “Kryminalnych”. Wykłada w katowickiej szkole filmowej, jest także ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Jacek Petrycki
Wybitny operator, autor zdjęć wielu głośnych filmów fabularnych i dokumentalnych. Współpracował, m.in. z Krzysztofem Kieślowskim i Agnieszką Holland. Od 1987 roku jest współpracownikiem telewizji brytyjskiej Channel 4 oraz BBC. Lauret nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewyjnych. W 2007 roku otrzymał medal “Zasłużony kulturze Gloria Artis”.
Grupę prowadzi Tadeusz Kabicz
Absolwent Reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Studiował Filologię polską i Wiedzę o kulturze na Uniwersytecie Warszawskim. Dyrektor studia filmowego Arterion w Łodzi oraz Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości i Nauki PiN. Od lat prowadzi warsztaty teatralne i filmowe dla młodzieży, pracuje także w branży reklamowej. Od 2018 roku członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Związany  jest z Ogniskiem teatralnym „U Machulskich” oraz Polskim Ośrodkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ.